A projekt célja, hogy oktatási segédletet nyújtson a fakultatív magyartanításhoz köthető területen, gyakorlati megoldásokat nyújtson a tanároknak, valamint megpróbálja a feladattal szembeni bizonytalanságukat is feloldani. Emellett a projektnek nem titkolt célja egy az oktatókat tömörítő hálózat létrehozása.
A projekt-ötlet egy 2018. február – 2018. december között zajló kutatás alapján született. A kutatás során feltérképezésre kerültek a fakultatív magyar oktatás helyszínei, illetve adatokat gyűjtöttünk arról, hogy ez a típusú oktatás hogyan működik helyi szinten, honnan kerülnek elő a gyerekek, valamint miért döntenek a szülők úgy, hogy ezt az utat választják a magyar oktatás helyett. A kutatás fontos célja volt azonosítani azon problémákat és kihívásokat, melyek esetében egy célzott beavatkozás hozzájárulhat a fakultatív magyar oktatás eredményességének növeléséhez.
A program futamideje: 2020 január 1. – december 31.
Azokat a fakultatív magyar nyelvet oktató tanárokat próbálja megszólítani, akik érdekeltek lennének abban, hogy oktatásuk hatékonyabb legyen és tapasztalataikat megosszák másokkal is.
Kapcsolódó hírek:
Szószedet-igénylési lehetőség
Bővebben
Román–magyar szószedet román tannyelven tanuló diákok számára
Bővebben
Fakultatív magyarnyelv-oktatás Erdélyben – online szakmai műhely és projektzáró találkozó
Bővebben
Fakultatív magyarnyelvoktatás – online találkozó
Bővebben
A fakultatív magyar oktatásban dolgozó tanárok és diákok magyar oktatási hálózatba való integrálása – projektindító találkozó
Bővebben